Wróżenie z wosku. Jak to się robi i jak odczytywać symbole

Bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych wróżb. Kojarzona jest głównie z wróżbami andrzejkowymi, jednak wiele osób próbuje w ten sposób przepowiadać swoją przyszłość, również przy innych okazjach. Zasady wróżenia z wosku zna prawie każdy, bez względu na wiek i płeć. Warto jednak przypomnieć sobie, jak lać wosk na wodę, a przede wszystkim, jak odczytywać symbole.

Jak się przygotować?

Zanim rozpoczniemy wróżenie, powinniśmy sprawdzić, czy mamy w domu świece, potrzebne do wróżenia. Jeżeli nie, należy odpowiednio wcześnie je kupić. Ma to szczególne znaczenie, gdy chcemy lać wosk w andrzejki, bowiem spore zainteresowanie może wpłynąć na ich dostępność. Mamy już potrzebne świece, teraz musimy je stopić w taki sposób, aby roztopiony wosk dało się w prosty sposób odlać. Możemy do tego celu użyć niewielki garnek z lejkiem.

Potrzebna będzie nam również miska z wodą i jeszcze jeden bardzo ważny przedmiot – klucz. Najlepszy będzie do tego stary klucz, który ma dość duże uszko. Dlaczego jednak potrzebujemy klucz? Przecież wosk spłynie na wodę i bez tego. Otóż klucz symbolizuje narzędzie, otwierające i zamykające wszelkie tajemnice. To za jego pośrednictwem, możemy poznać przyszłość, która nas czeka. Ciekawostką jest fakt, iż wosk zastępowano często roztopionym ołowiem, który dzięki swojej sile, miał przywoływać szczęście.

Zasady wróżenia z wosku

Mając przygotowane wszystkie potrzebne rzeczy, możemy rozpocząć wróżenie. Roztopiony wosk lub ołów przelewamy przez dziurkę od klucza na wodę. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa. Wosk jest gorący, dlatego chrońmy swoją dłoń, ubierając zwykłą rękawicę ochronną lub chwytając uprzednio klucz kombinerkami lub innym narzędziem. Wosk lub ołów, po kontakcie z wodą, tworzy przeróżne kształty. Warto wiedzieć, iż to nie sama forma jest źródłem naszej wróżby, tylko jej cień. Dlatego należy wziąć do ręki zastygniętą formę i trzymać ją pomiędzy zapaloną świecę, a najlepiej jasną ścianą. Dobry nastrój jest gwarantowany. W ten sposób powstaje na ścianie cień, który możemy w prawidłowy sposób odczytać. Jeżeli obawiamy się, że powstały w ten sposób cień, będzie niewyraźny, to możemy użyć latarki lub żarówki. W żaden sposób nie wpłynie to na przeprowadzoną wróżbę. Teraz chyba jeden z najciekawszych etapów wróżenia z wosku, czyli interpretacja. Jest to doskonały moment do pobudzenia swojej wyobraźni, a efekty naszej zabawy mogą przynieść bardzo dużo pozytywnego nastroju i rozbawić całe zgromadzone towarzystwo. Aby lepiej poznać swoją przyszłość, warto jest poznać kilka przykładowych znaczeń:

Kot lub pies – ostrzeżenie przed tym, aby nie angażować się zbyt szybko w nowy związek.

Gwiazda – może oznaczać szczęśliwe życie lub uzyskanie majątku.

Serce – w nadchodzącej przyszłości spotkasz miłość swojego życia.

Lis lub sowa – to ostrzeżenie przed potencjalnym zagrożeniem, które może Ci się przydarzyć.

Kwiat – oznacza pozytywną niespodziankę, która Cię ucieszy.

Rycerz – dla kobiety oznacza spotkanie i zakochanie się w wojskowym, natomiast dla mężczyzny oznacza to, iż czeka go praca w mundurze.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *