Wróżenie z kart klasycznych do gry. Jak się tego nauczyć i jak odczytywać symbole

Jedni bezgranicznie w nie wierzą, inny z kolei podchodzą do tego z dużym dystansem. Sposobów na wróżenie jest bardzo dużo, a jednym z nich są klasyczne karty do gry. Do dzisiaj wróżenie z kart jest ciągle popularne. Czy możemy powierzyć swój los, w wynik ułożenia kart? Oczywiście jest to ciekawa forma przepowiadania przyszłości, jednak najlepiej jest podchodzić do tego, jak do interesującej zabawy. Najważniejsze jednak we wróżeniu z kart klasycznych do gry jest to, iż każda karta ma swoje znaczenie i trzeba wiedzieć, jak prawidłowo rozkładać talię. Nie jest to aż takie trudne, więc każdy może się tego nauczyć.

Zasady wróżenia

Na początek należy dobrze potasować karty. Jest to bardzo istotne i ma spore znaczenie. Powinniśmy w tym czasie koncentrować się na sprawie, która nas trapi. W przypadku, gdy wróżymy dla inne osoby, ona również powinna tasować talię kart i skupić się na swoim problemie. Dla przypomnienia. Talia kart klasycznych składa się z 32 kart, które dzielą się na cztery kolory, każdy po 8 kart. Gdy już skończymy tasować karty, należ rozłożyć je lewą ręką, na w miarę równe 3 części, kierując je do siebie. Przedtem wybieramy kartę, która ma opisywać osobę, która prosi o wróżbę. Przykładowo dla zamężnej kobiety, będzie to dama kier, lub pik, w zależności od koloru włosów. Wybraną kartę powinno położyć się na samym środku. W tym czasie zaczynamy wróżenie. Bierzemy środkową część kart i odsłaniamy 3 karty spod spodu. Wyciągnięte 3 karty odstawiamy na gromadkę kart, najbliższej nas i bierzemy obie części do ręki. Tak połączone dwie części, kładziemy na trzecią część i wyciągamy z dołu 3 karty.

Jak prawidłowo rozkładać karty?

 Karty rozkładamy w porządku od 2 do 29, wykluczając pierwszą, która jest już na środku i była pierwszą, którą wciągnęliśmy z połączonej gromadki. Pozostałe dwie umieszczamy na samej górze i na samym dole. Najważniejsze będą karty, które znajdują się bezpośrednio karty nr 1. Karty, które położone są po prawej stronie karty z nr 1 i u góry, odnoszą się do przyszłości. Te, po jej lewej stronie i na dole, przepowiadają przeszłość. Tak oto wygląda podstawowy układ wróżenia z klasycznych kart do gry. Od tego momentu zaczyna się odczytywanie znaczeń poszczególnych kart, oraz kart im towarzyszącym. Można w tym celu posługiwać się ogólną charakterystyką.

As pik – Oznacza wiadomość, lub list. To, czy będzie to dobra wiadomość, oznaczają karty sąsiadujące np. 7 kier – ktoś wyzna nam miłość, as karo – korzystna transakcja handlowa.

Król pik – Ta karta określa starszego i interesującego mężczyznę, bruneta. Jeżeli w jego otoczeniu znajdują się pozostali królowie, to może oznaczać kłótnię. Jeżeli będą to 3 lub 4 damy, to możemy spodziewać się plotek.

Dama pik – opisuje brunetkę, która jest wesoła, kochliwa i piękna

Walet pik – oznacza młodego bruneta, który wyraża myśli króla lub damy pikowe, w zależnościom tego, przy kim znajduje się bliżej.

Dziesiątka pik – to przyjazd kogoś lub daleka podróż.

Dziewiątka pik – może oznaczać zazdrość lub niedaleką podróż.

Ósemka pik – wróży krótką podróż, najczęściej przyjemną.

Siódemka pik – rozczarowania lub niepowodzenia.

As kier – oznacza dom osoby, dla której wróżymy.

Król kier – to mężczyzna bogaty i solidny.

Dama kier – to blondynka i jeżeli w sąsiedztwie znajduje się 7 lub 9 kier, to kobieta wesoła.

Walet kier – młody mężczyzna, który wyraża myśli króla lub damy pikowe, w zależnościom tego, przy kim znajduje się bliżej.

Dziesiątka kier – sprawy małżeńskie.

Dziewiątka kier – to miłość i kłopoty małżeńskie.

Ósemka kier – pomyślne wydarzenia.

Siódemka kier – narodzony dziecka lub miłość.

As karo – oznacza szczęśćcie i pieniądze.

Król karo – opisuj ciemnego blondyna, wpływowego.

Dama karo – bogata wdowa, o jasnych włosach.

Walet karo – młody blondyn.

Dziesiątka karo – majątek i pieniądze.

Dziewiątka karo – honor i szczęście.

Ósemka karo – zmiana losu na lepsze.

Siódemka karo – sukces w interesach.

As trefl – choroby i nieszczęścia.

Król trefl – mężczyzna o rudych włosach, fałszywy i złośliwy.

Dama trefl – samotna kobieta, wdowa lub stara panna.

Walet trefl – młody szatyn.

Dziesiątka trefl – kłótnie i sprzeczki.

Dziewiątka trefl – niepowodzenie, najczęściej w interesach.

Ósemka trefl – choroba, złe wydarzenie.

Siódemka trefl – łzy, również ze szczęścia.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *