Wróżenie z ręki, czyli chiromacja. Podstawowe zasady, nazwy i znaczenia

Chiromancja – co to jest? Chiromancja to starożytna dziedzina, która polega na odczytywaniu naszego przeznaczenia i stosunku do życia z linii ręki. W Europie chiromancja została po raz pierwszy ukazana w połowie XV wieku. Jednak w tym czasie metoda ta nie zyskała dużej popularności. Na naszym kontynencie ponowne zainteresowanie tą dziedziną sięga końca XVIII wieku. Co ciekawe, chiromancja stała się popularna wcześniej w innych częściach świata. Wiele danych wskazuje, że powstała pięć tysięcy lat temu. Już w starożytności była popularna w Egipcie, Chinach, Indiach i Syrii.

Chiromancja – Jak czytać z dłoni?

Pierwszym ważnym punktem do zapamiętania jest to, że czytamy różne rodzaje informacji z lewej i prawej ręki. Z lewej strony wiemy, co jest od nas nieznane i niezależne. Ta informacja jest związana z przeznaczeniem. Z kolei prawa ręka jest źródłem wiedzy o naszym stosunku do życia.

Jak czytać te znaki?

Linia życia ujawnia między innymi informacje o jakości naszego życia. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie wiemy nic o jego długości. Długa linia życia jest znakiem, że będziemy żyć szczęśliwie i żyć w zgodzie z naszą wiarą. Z kolei linia serca ujawnia informacje o naszej wrażliwości i emocjach. Kiedy ma wyraźne gałązki, oznacza to, że właściciel tej ręki jest osobą, opiekuńczą i nadwrażliwą. Z kolei brak takiego rozgałęzienia może być oznaką okrucieństwa i niewrażliwości.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Z lewej strony wiemy, co jest od nas nieznane i niezależne. Ta informacja jest związana z przeznaczeniem i przeznaczeniem. Z kolei prawa ręka jest źródłem wiedzy o naszym stosunku do życia. Rozpoznajemy siedem charakterystycznych linii. Są to:

  • linia miłości
  • linia losu
  • linia serca
  • linia umysłu
  • linia słońca
  • linia Merkurego
  • linia Wenus.

Przeznaczenie i miłość

Im silniejsza ekspresja, tym lepsza pamięć właściciela tej ręki. Z drugiej strony linia losu związana jest głównie z naszą wewnętrzną równowagą i tym, jak akceptujemy różne wydarzenia życiowe, na które przecież nie zawsze my mamy wpływ. Linia miłości mówi ci o naszym związku i życiu miłosnym. Jeśli zostanie podzielony na kilka mniejszych linii, może to być oznaką naszej niestabilności. Z drugiej strony, jeśli jest pojedyncza i wyjątkowa, oznacza to, że nasze życie miłosne jest bardzo zorganizowane.

Zobacz, co się przyda przy wróżeniu

Pierścienie Wenus i nadprzyrodzone moce

Istnienie pierścienia Wenus wskazuje, że właściciel ręki posiada pewne nadprzyrodzone zdolności. Na przykład ci ludzie mogą mieć zdolności ezoteryczne. Linia słoneczna jest świadectwem talentu artystycznego człowieka. Z drugiej strony linia Merkurego nazywana jest również linią zdrowia. Zwykle jest niewidoczna, co niektórych niepokoi. Nie jest to jednak duży problem. I odwrotnie, kiedy linia Merkurego jest oczywista, odzwierciedla stan naszego układu nerwowego.

Chiromancja to dziedzina, która zajmuje się odczytywaniem znaków z naszych rąk. Może pomóc w określeniu przyszłości i określeniu naszego stosunku do życia. Ta metoda była znana już pięć tysięcy lat temu. W starożytności była praktykowana m.in. w Chinach, Syrii, Egipcie i Indiach. Rozprzestrzeniła się w Europie dopiero pod koniec XVIII wieku.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *